Rychlý kontakt
infolinka 777 727 328

Střecha vaší pergoly

Jak Vám mohu pomoci s volbou střešní krytiny? Když jste aktuálně zřejmě v procesu rozhodování, jakou pergolu zvolit, ať už dřevěnou, hliníkovou, kovovou či jinou tak k tomu je potřeba již vědět jakou použijete střešní krytinu. Na střechu pergol je dnes možné použít mnoho druhů materiálu. A to se Vám bude líbit. 

Nabídka je veliká a proto by jste měli vědět něco o výhodách, nevýhodách dílčích voleb. My, jako firma Karásek s.r.o. jsme doporučovatelé skutečného bezpečnostního vrstveného skla. Vážit každé slovo z výše uvedené volby je důležité. Další možností jsou materiály z umělých hmot, každý se svými upřednostňovanými přednostmi dle každého výrobce či dodavatele. Za nás informace – SKLO JE SKLO. Samozřejmě je vše se sklem složité, pracné. Až již přesné rozhodnutí jaký rozměr bude sklo mít tak k tomu je na místě maximální opatrnost při manipulaci a to již od doby kdy sklenářská firma přiveze sklo k nám na sklad. Opakovaná manipulace se skleněnými tabulemi při skládání, při dodávce, další před nakládku při výjezdu na montáž tak i poslední a nejtěžší manipulace se sklem na zakázce a samotná pokládka na střechu. 


Tolik jen k Vaší představě jaký rozdíl to je při porovnání s lehkými umělými deskami, které se samozřejmě dají pak i rozměrově upravovat na místě montáže. A to je ten hlavní důvod, proč se setkáte s mnoha dodavateli, kteří Vám tyto materiály doporučí a k tomu pak výhoda, častá výhoda, omlouvám se, může být nižší, nízká cena. Věřte prosím, že Vás zde v tomto článku chci objektivně seznámit se situací na dnešním trhu. Často se setkáváme s poptávkou zasklení pergol, které již nějaký čas zákazníci provozovali jako zastřešenou, otevřenou pergolu právě s výše zmíněnými umělými krytinami. V tu dobu, kdy zákazník chce své posezení pod zastřešenou pergolou vylepšit bočním zasklením jsou nám často sdělovány zkušenosti, které jsou dost zajímavé. V mnoha případech, kdy stojíme před úkolem zasklít posuvnými systémy boční stěny pergol a zákazník by rád změnil/vyměnil střešní krytinu za skleněnou a to není možné. A to z několika opakujících se důvodů. Konstrukce střechy není připravena pro těžší sklo o síle 6÷8 mm a k tomu ještě připočítejte případnou větší sněhovou nadílku.


Další překážkou je použitý dřevěný hranol, který je puklý, s prasklinami, nebo „stočený do vrtule“. Což plastovým materiálům nevadí a k destrukci nedojde oproti případně použitému sklu. Množství a mezery mezi krokvemi je také důležité. Takže pak neodpovídají požadavkům pro použití skleněných tabulí. A nejvíce je pak nežádoucí, když je pro dnes populární trapézové krytiny nutno použít příčné laťování, které si myslím ke sklu nepatří a nebo by se sklo jen těžko udržovalo čisté. Představte si leštit a mýt každé políčko samostatně. Čisté sklo nad hlavou je pak nejvíce kouzelné tím, že máte možnost sledovat oblohu tak jako by jste byly na relaxaci prostě „venku“.  Celoročně je více dnů kdy není potřeba skleněnou střechu stínit a tak si budete moci užít toho komfortu pobytu pod střechou jako „venku“. Samozřejmě je ke skleněné střeše vhodné použít stínící markýzy a to buď nad střechu i pod střechu. S tím Vám také vhodně poradíme a zvolenou verzi dodáme. Umíme zasklívat i stínit Vaše odpočinkové prostory. K poptávce zašlete fotky a rozměry +/- pár cm a společně projdeme možnosti. Za tým Karásek s.r.o. RK.

 

2 lidem se líbí tento článek.

Líbí se Vám naše realizace?

Odešlete poptávku a připravíme Vám cenovou nabídku.

Kontaktujte nás

 

Karásek s. r. o.
Nemanická 5 (Areál Řempo)
370 10  České Budějovice

 

+420 777 727 328

Ochrana osobních údajů

© 2014, 2022 Karásek s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost Lynt services s.r.o.