Rychlý kontakt
infolinka 777 727 328

Hliníková nebo dřevěná pergola?

Je-li pro Vás uvedený titulek zajímavý, zřejmě uvažujete o výstavbě nějaké konstrukce se střešní krytinou a právě hledáte informace, které vám pomohou ke správné volbě. Uvažte, že při výběru jakéhokoliv typu konstrukce pergoly se bude tedy jednat o různou cenovou hladinu vycházející z životnosti nebo elegance.

RAL vzorník

Naše téma - náš obor jsou hliníkové konstrukce pergol, které Vám zajistí dlouhodobě kvalitní a tuhou konstrukci pro daný účel. Předpokládáme, že byste rádi získali kvalitní hezký prvek v návaznosti na vaši stávající stavbu. To vám hliníkové pergoly mohou zajistit, ať se jedná o provedení v bílé nebo v šedém provedení eloxovaný hliník. Pak je více a více požadavků, kdy klient upřednostní hliníkový materiál, ale esteticky potřebuje získat konstrukci imitující dřevo. Pak vybíráme ze vzorníku vhodnou hnědou i jinou barvu RAL.

 

 

Proč bych si měl koupit hliníkovou pergolu, když je dražší? 

Speciální tvar altánu

Proč tedy hliník a vyšší investiční náklady, když víte, že dřevěnou pergolu můžete vytvořit i z materiálu cenově dostupnějšího? Dřevěné hranoly se středovým jádrem, které budou ještě nějaký čas pracovat postupným sesycháním, budou praskat, stáčet se v podélné ose trámku, tak získáte jistě také konstrukci plnící svůj účel. Jen zapomeňte na možnost použití skleněných tabulí na střechu (skleněná střecha). V lepším případě budete komunikovat s tesařem, který doporučí již kvalitnější surovinu a to dřevěné hranoly KVH nebo lepené Euro-hranoly. 

V tomto případě při požadavku na vysokou úroveň povrchové úpravy resp. impregnace dosáhnete hodnotného výsledku, vhodného i pro použití skleněné střechy. Stále však bude vhodné, když si budete umět zkalkulovat cenu budoucího nutného servisu údržby této i předchozí verze dřevěné konstrukce.

Výše uvedené informace vyjma hliníkových pergol je spíše jako jedna z ingrediencí pro správnou volbu. Víte přeci, že dnes je na trhu mnoho výrobků, které počítají s omezenou životností z důvodu nutných opakovaných nákupů téhož výrobku. To si ovšem troufám vyvrátit v případě investice do hliníkové pergoly / altánu. Z hlediska údržby povrchově upraveného hliníkového materiálu je to volba více než správná. V krátkosti uvedu alternativy kovových konstrukcí, kdy jedna bude z nerezového materiálu a bez komentáře také výborná volba, druhá kovová verze bude ze železa, v lepším případě pozinkovaného. Ale myslím, že toto bude stav, který bude spíše vzácností. Více si dokáži představit zámečnickou firmu, která Vám konstrukci dodá, svaří v surovém stavu železných profilů a kvalitní povrchová úprava je sázkou do loterie.

Jaké pergoly vyrábíme my?

A nyní zpět k hliníkovým konstrukcím jak je tvoříme my, firma Karásek s.r.o.. Každá zakázka je svým řešením, rozměry a způsobu kotvení originálem. Přistupujeme k Vaší stavební dispozici s respektem a jsme schopni zajistit speciální kotvící prvky právě vhodné pro vaši aplikaci. Tímto si myslím, že získáváme vaši důvěru a upřednostnění před podobnými hliníkovými unifikovanými (rozměrově definovanými), levnějšími výrobky, které trh také jistě nabízí. Proto se Vás dotazuji - chcete zakázkově individuální dílo vyhovující právě vaším potřebám - snům, nebo vám stačí hotový na internetu vyhledatelný často poddimenzovaný výrobek pro naše české klimatické podmínky?  (dovoz z jižních zemí ). Naše konstrukce navrhujeme se zkušenostmi získanými ze skandinávských zemí, kde se studený typ celozasklené hliníkové konstrukce bez přerušených tepelných mostů (PTM) často využívá pro nízkonákladový zimní provoz bez plánovaného celosezonního vytápění.  A upřednostněnou výhodou je v těchto případech pořízení hliníkového zaskleného altánu bez PTM právě jako tepelný nárazník k Vašemu domu, nebo jako kolektor teplého vzduchu. 

Pro jakou volbu se rozhodnete? Pojďme do toho společně a VY získáte kvalitní hliníkovou pergolu či altán.

Rosťa Karásek, 17.2.2014

52 lidem se líbí tento článek.

Líbí se Vám naše realizace?

Odešlete poptávku a připravíme Vám cenovou nabídku.

Kontaktujte nás

 

Karásek s. r. o.
Nemanická 5 (Areál Řempo)
370 10  České Budějovice

 

+420 777 727 328

Ochrana osobních údajů

© 2014, 2022 Karásek s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost Lynt services s.r.o.