Rychlý kontakt
infolinka 777 727 328

Tepelné zástěny

Tak jako je každým rokem očekávané léto, přichází opakovaně topná sezóna. Rád bych v tomto článku pomohl uživatelům topidel na tuhá paliva tím, že často umíme nabídnout individuální řešení jak odclonit sálavé teplo od kamen jak jednoplášťových tak i dvouplášťových kdy v úrovni topeniště kamna vyzařují do boků tak dozadu i dopředu kýžené sálavé teplo. Bývá však někdy na překážku, když se od kamen zahřívají poblíž stojící předměty, nábytek, rostliny apod.

Tento efekt lze vyřešit instalací tepelné zástěny na zvolenou stranu kamen a tím odclonit nebo lépe řečeno „ochránit“ to co potřebujete. Tepelná zástěna, která bude správně navržena jak velikostí (plošnou) tak složením a způsobem ustavení nebo upevněním ke stěnám bude správně plnit svou funkci. S tím vám pomůžeme. Vždy je fajn a ku pomoci, když zašlete fotku místa pro uvažovanou instalaci tepelné zástěny. Aktuálně Vám můžeme doporučit tepelnou zástěnu v rámečku s nožičkami i bez. A druhým typem pak také k využití bývá bezrámová verze k montáži na pevný podklad, myšleno stěnu. Každá z těchto nabízených možností je potřeba individuálně posoudit a proto vždy žádáme o zaslání fotek vašich kamen a jejich okolí. Tepelná zástěna v obvyklém složení pak zajistí velkou reflexi tepla a tím lze za tepelnou zástěnou očekávat podstatný rozdíl vůči teplu od kamen.
Měřením jsme ověřili, že na odvrácené straně tepelné zástěny je teplota o málo vyšší než teplota v interiéru a tím je uchráněný předmět či rostlina. Samozřejmě hovoříme o obvyklých podmínkách.

Negarantujeme účinnost při nevhodném použití, umístění.

orientační cena za rozměr šířka 60x100 cm včetně nožiček je od 6000,- Kč bez DPH. 

výrobek je na zakázku na váš potřebný rozměr. 

 

 • Tepelná zástěna k interierovému kotli

  Zástěna ochrání Vaše dveře či nábytek proti žáru z topeniště krbu či kotle. Velmi vysoká teplotní odolnost. VÝROBA NA MÍRU bezrámečkové řešení na ocelových nožičkách   orientační cena za rozměr šířka 60x100 cm včetně nožiček je od 6000,- Kč bez DPH.  výrobek je na zakázku na váš potřebný rozměr. 

  Přejít na detail

 • Tepelná zástěna ke kamnům

  Chcete ochránit svůj nábytek, který máte vedle svých kamen? Máte v blízkosti rostlinu či věc citlivou na teplo? Tento problém Vám vyřeší tato naše tepelná zástěna. Tento chráněný systém (č. zápiu: 22351) dokáže díky odrazu tepla zajistit, že se vedle kamen za zástěnou nic nepřehřeje. Máte o tuto zástěnu zájem nebo chcete mít svou luxusní variantu? Napište nám pomocí formuláře.

  Přejít na detail

 • Tepelná zástěna na zeď

  Tepelnou zástěnu Vám vyrobíme také v bezrámovém provedení bez nožiček s instalací na zeď.

  Přejít na detail

 • Teplená zástěna k sedací soupravě /model 2021

  Nová realizace skleněné tepelné zástěny, která ochrání blízko postavenou sedací soupravu "gauč". Tím je zaručeno bezpečné bydlení a topení.  Vyrobíme zástěnu také na zakázku Vaší situaci. 

  Přejít na detail

 • Tepelná zástěna model 2021, ochranná zástěna

  Tato naše ochranná zástěna není křehká jako jiné podobné výrobky z minerální vlny a křemene, které také budou i sprašovat.  K tepelným zdrojům vyrobíme zástěnu na míru, dle dispozice v omezených velikostech, nebo složením pak z více kusů např do rohu.  Sklo je kalené bezpečnostní.  Stojánky vyrobíme i atypické pro individuální použití, např. zasunutí pod…

  Přejít na detail

 • Tepelné zástěny ke krbu s možností nalepení obkladu

  Trápí Vás velké teplo od krbu nebo kotle, ale nelíbí se Vám běžně nabízené tepelné zástěny. Využijte naší tepelné zástěny, kterou můžeme osadit různými typy výplní. Například bezpečnostní sklo nebo také jako v tomto případě cementotřískovou deskou Cetris. Na tu je možné nalepit běžným lepidlem obklad a tím stěna zapadne do Vašeho interieru.  Stěny vyrábíme na míru dle Vašeho přání v…

  Přejít na detail

 • Tepelná zástěna Podzim 2019

  model podzim 2019 orientační cena za rozměr šířka 60x100 cm včetně nožiček je od 6000,- Kč bez DPH.  výrobek je na zakázku na váš potřebný rozměr. 

  Přejít na detail

 • Tepelná zástěna Elox

  Bojíte se o svůj nábytek, který je vedle krbu? Řešením je naše patentovaná tepelná zástěna, která teplo odráží zpět. Rádi Vám zašleme nabídku.  Nemůžete sehnat nikde vhodný rozměr? Pak jste správně u nás. Tyto zástěny vyrábíme na míru, včetně barevného provedení rámečku a nožiček. Pošlete poptávku a spojíme se s Vámi pro více info.

  Přejít na detail

Líbí se Vám naše realizace?

Odešlete poptávku a připravíme Vám cenovou nabídku.

Kontaktujte nás

 

Karásek s. r. o.
Nemanická 5 (Areál Řempo)
370 10  České Budějovice

 

+420 777 727 328

Ochrana osobních údajů

© 2014, 2022 Karásek s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost Lynt services s.r.o.